Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?

Novinky

Úvod Novinky


ĎALŠIE KOLO   FIS +FIS CHILDREN CUP ABSOLVOVALI NAŠI REPREZENTANTI VO ŠVAJČIARSKOM STREDISKU BöMMELI . 

Vo švajčiarskom stredisku BOMMELI  sa  počas víkednu 8-10.6.2018 uskutočnilo ďalšie kolo pretekov FIS+FIS CHILDREN CUP  v lyžovaní na tráve . Naši reprezentanti Nikola  Fričová, Alex  Jánoška a  zástupcovia  detských kategórií U 14, U16  Vanesa  Drahovská ,Tatiana  Suchá a  Sára Gavalierová zabojovali o ďalšie body vo FIS rankingoch . 

 Bližšie info nájdete v tomto linku : http://www.grasskislovakia.sk/kategoria/vysledky/fis-fis-children-cup-bommeli-ch-8-10-6-2018/

 

 

 

 

2. KOLO  FIS +FIS JUNIOR  CUP ABSOLVOVALI NAŠI REPREZENTANTI V ŠVÉDSKOM STREDISKU NORRKöPINGU. 

Počas víkendu 2-3.6.2018 absolvovali 2. naši juniori NIKOLA  FRIČOVÁ A  ALEX JÁNOŠKA  preteky FIS a  FIS JUNIOR CUP vo Švédsku . V disciplíne  Šprint  slalom sa opäť popasovali s konkurenciou a  vybojovali ďalšie  body do celkového poradia v rebríčku FIS .  Viac informácii k tejto akcii nájdete  v tomto linku: http://www.grasskislovakia.sk/kategoria/vysledky/fis-fis-junior-cup-norrkoping-swe-2-3-6-2018/


 

25-27.5.2018 PRVÉ FIS-ky ÚSPEŠNE  ZA NAMI . Z VÝSLEDKOV NAŠICH REPREZENTANTOV MÁME  RADOSŤ A POZITÍVNE  VÝHĽADY DO PRETEKOVEJ SEZÓNY .

Počas uplynulého víkendu sa konali medzinárodné preteky v lyžovaní na tráve na domácej pôde v stredisku AHOJ  v Banke pri Piešťanoch . Za účasti viacerých popredných lyžiarov vo svetovom rebríčku sme dúfali, že  nejaké tie  pódiové umiestnenia  uchytíme aj pre nás a naozaj sa podarilo s čoho máme radosť a  srdečne našim lyžiarom gratulujeme  . 

Viac k tejto téme nájdete  v tomto linku : http://www.grasskislovakia.sk/kategoria/vysledky/fis-sprint-slalom-fis-chidren-cup-ahoj-banka-pri-piestanoch-26-27-5-2018/

 

 

 

 

 

25-27.5.2018 PRETEKOVÁ SEZÓNA  ZAČÍNA PRE  NAŠICH PRETEKÁROV NA  DOMÁCEJ PÔDE .

25-27.5.2018 sa v domácom stredisku AHOJ v obci BANKA  pri Piešťanoch uskutočnia  medzinárodneé preteky v lyžovaní na  tráve  FIS  GRASSKIRENNEN +detské preteky FIS CHILDREN CUP . Pozyvame  všetkých športových priaznivcov prídite podporiť  našich reprezentantov medzi ktorými bude štartovť aj viacnásobná majsterska  sveta  a víťazka  niekoľkých svetových pohárov Barbara Míková . Okrem nej však budú na trati aj ďalších naši pretekári a teda budú potrebovať Vašu podporu .Verím, že počasie nám vyjde a  okrem neho je pripravené pre návštevníkov aj nejaké to občerstvenie . 

 

Veríme, že  pobytom v prírode ako aj podporou našich pretekárov spojíte  príjemné s užitočným . 

 

Program a kompletné propozície  pretekov : 

 

 

21.9.2017 Medzinárodné Majstrovstvá Slovenska  v lyžovaní na tráve.

 

Na  domácom kopci AHOJ v obci banka  sa ako každoročne  na  vrchole  našej lyžiarskej sezóny  uskutočnili medzinárodné majstrovstvá Slovenska  v lyžovaní na  tráve . 

 

Aj napriek už  typickému jesennému počasiu v hmle a  za mierneho dažda  sme  absolvovali preteky aj za účasti aktuálne  viťazky svetového pohára  Barbary Míkovej.Aj touto formu jej ale  aj ostatným reprezentantom Slovenska  chcem za celé vedenie  ULT ako aj ostatných činiteľov poďakovať za  poctivé reprezentovanie Slovenska  za to, že  sú vzorom pre  ďalších a  že sa aj napriek všetkým okolnostiam stále  vrátime  k špotru ktorý nás  spája . 

 

Viac  info k výsledkom ako aj foto nájdete  tu : http://www.grasskislovakia.sk/kategoria/vysledky/medzinarodne-majstrovstva-slovenska-ahoj-21-10-2017/

 

1.9.2017 MAJSTROVSTVÁ SVETA JUNIOROV- SAURIS  /ITA/

 V Talianskom Lyžiarskom stredisku SAURIS sa v posledný augustový týždeň konali Majstrovstvá sveta juniorov do 21.rokov v lyžovaní na tráve . Slovenskú republiku reprezentovali dvaja pretekári Adam Masár  a Nikol Fričová . 

 

Viac o tejto akcii sa docitate  na  :http://www.grasskislovakia.sk/kategoria/vysledky/majstrovstva-sveta-juniorov-sauris-29-8-1-9-2017/ 


 

 

17.9.2017 - KONEČNÉ PORADIE  ČESKĚHO POHÁRA 2017 

Naši reprezentanti uzavreli svoje medzinárodné vystúpenia  na  podujatí Češkého pohára  v Předklášteří kde opäť sa  stretli so svojou podstatnou konkurenciou z Českej republiky . Aj v tomto kole napriek zlému počasiu, ktoré nás  sprevádzalo celým víkendom obsadili medailové poície a  v konečnom účtovaní sme  pre Slovensko vybojovali pódiové umiestnenia. Za celé reprezentačné družstvo by som sa teda  chcel poďakovať hlavne  našim reprezentantom za ich účasť  na všetkých podujatiach na ktorých s hrdosťou hájili farby našej krajiny konkrétne : 

Barbara  Míková ,Lukáš Ohrádka,  Nika Fričová,Adam Masár, Alex Jánoška,Max Macháček, Vanesa Drahovská, Tatiana Suchá, Sára Gavalierová . Taktiež  patrí poďakovanie realizačnému tímu :Ladislav Šándor, Ľuboš Masár, Zoran Macháček, Martin Jánoška . V neposlednom rade  poďakovanie aj všetkým rodičom a starým rodičom, bez ktorých pomoci by išlo veľa vecí veľmi tažko .

 

Pre konkrétne  výsledky a  konečnú tabuľku kliknite  sem : 

 

 

   http://www.grasskislovakia.sk/kategoria/vysledky/finale-ceskeho-poharu-predklasteri-16-17-9-2017/

 

 

10.09.2017 --- Dňa 5.septembra 2017 sa začali Majstrovstvá sveta v lyžovaní na tráve v rakúskom Kaprune.

V mieste pretekov nás privítalo nevľúdne sychravé počasie.

Po prvom tréningovom dni sa konali v stredu, 6.9.2017, sa za výdatného a trvalého dažďa preteky v SuperG.

 

V takýchto nepriaznivých podmienkach sa umiestnil naši pretekári Barbara Míková na 6.mieste, Nikol Fričová na 14.mieste a v mužoch Lukáš Ohrádka obsadil 16.miesto. 

 

Druhý deň, 7.9.2017, bol pre  nás prajný a úspešný. Na programe bola Super kombinácia.  Dopoludnia  super obrovský slalom a popoludní slalom.

V silnej konkurencii  JPN, CZE a AUT získala Baša Míková  bronzovú medailu  a začínajúca juniorka Nikol Fričová 10.miesto.

 

Čo naša úspešná pretekárka, B. Miková,  pokazila v slalome v tretí deň  MS, kedy  bodovala len Nikol Fričová na 8.mieste a Lukáš Ohrádka na 32.mieste, chcela  napraviť v poslednom dni Majstrovstiev sveta.

V sobotu, 9.09.2017, bol  na programe obrovský slalom.  Raňajší tréning bol síce sychravý a za bielej, hustej  hmly.

Celé RD a pretekári sme verili, že počasie sa umúdri a prinesie nám úspech. Nakoniec Barbara Míková v silnej konkurencii získala striebornú medailu

a potvrdila tak víťazstvo v disciplíne o SP,  Nikol Fričová 11.miesto a Lukáš Ohrádka 28.miesto.

 

Záverečný ceremoniál  MS, ktorým prezidentka FIS komisie lyžovania na tráve p. Heidi Pfister-Bergerová, oficiálne zakončila tohtoročné MS a dala prísľub  rozvoju trávového lyžovania.

 

- Reprezentačnému družstvu SR v lyžovaní na tráve a hlavne naším pretekárom gratulujeme za krásne výsledky a držíme palce do nasledujúcej sezóny!!! - 

01.09.2017 ---- Dňa 31.augusta sme na MSJ v trávnatom lyžovaní súťažili v disciplíne Super-kombinácia a 1.septembra sa išla posledná súťaž, tentokrát v obrovskom slalome.

 

  Napriek tomu, že u nás nemáme primerané lyžiarske trate pre trénovanie tejto disciplíny,  výsledné poradie pretekárov nás príjemne prekvapilo.

  Nikol Fričová skončila na  výbornom 5. mieste a Adam Masár, druhým časom v slalome si vybojoval celkové 9. miesto.

 

  V obrovskom slalome Nikol Fričová skončila na 7. mieste a Adam Masár na 13. mieste.

 

  Gratulujeme a všetka česť našim pretekárom, že úspešne zvládli všetky disciplíny na MS juniorov!

 

  - Ďakujeme  za vzornú reprezentáciu Slovenska i SLA. -

 

 

 

 

30.08.2017 ---- Včera, 29.augusta 2017, sa začali juniorske Majstrovstvá sveta v lyžovaní na tráve v talianskom Saurise.

 

Vedenie Úseku lyžovania na tráve SLA postavilo slovenskú výpravu s pretekármi Nikolou Fričovou a Adamom Masárom a vedúcim výpravy Ľubomírom Masárom.

Hneď v prvom súťažnom dni, v disciplíne obrovský slalom,  sme získali krásne 6.miesto Nikol Fričovej /16 účastníčok/. Zaradila sa hneď za pretekármi z Japonska, Rakúska a Českej republiky.

V mužoch suverénne zvíťazil  favorit zo susedných Čiech, Martin Barták.  Náš pretekár Adam Masár sa výbornou jazdou v 2.kole dostal na 11. miesto /21 účastníkov/.

 

Podrobnejšie výsledky nájdete na www.fis-ski.com.

 

 Dnes je na programe disciplína slalom, držme palce našim pretekárom!!!

 

 

SVETOVÝ POHÁR  MARBACHEGG /SUI / BARBARA  MÍKOVÁ PRIEBEŽNE  PRVÁ !!!!

            

 

 

pre dalsie  foto klikni sem .

 

Počas víkendu sa uskutočnilo ďaľšie  kolo svetového pohára  dospelých vo švajčiarskom stredisku MARBACHEGG/ SUI/. Tento kopec patrí  k tým náročnejším a o to viac  nás  tešia  úspechy našich lyžiarov na tráve aj v tomto stredisku .

Barbara Míková sa ujala vedenia SP v lyžovaní na tráve.Svetový pohár lyžiarov na tráve sa prehupol do druhej polovice.
Barbara Míková sa vo všetkých doterajších štartoch umiestňovala na duhom až treťom mieste a forma vyvrcholila na pretekoch v lyžiarskom
stredisku Marbachegg SUI, kde Míková zaznamenala dvojité víťazstvo.vyhrala v obrovskom a aj v superobrovskom slalome. Naša juniorská reprezentantka Nikol Fričová, ktorá tento rok zbiera skúsenosti v kategórii dospelých bola v GS siedma a v SC preteky nedokončila.

 

 

 

7.2017  PRVÉ POKUSY  ZIMNÝCH LYŽIAROV Z VRÁTNEJ .

5.7. nás navštíviil v GRASSKI CENTRE  "AHOJ" navštívili  zimní lyžiari zo SKI Academy Vrátna pod vedením trénerky p. Královej, ktorí v rámci  sústredenia na vodnych lyžiach v Piešťanoch a chceli vyskúšať tiež  letné lyžovanie. Na kopci Ahoj sa stretlo 16 detí a 3 tréneri. Pripravili sme pre nich  tréningové lyže. Aj napriek tomu , že všetky deti sú vyborní zimní lyžiari, s obavami a rešpektom sledovali ukážky lyžovania  našich "borcov",  trávarov. Po počiatočnom odmietavom postojií a nesmelých začiatkoch, nakoniec ukázali aj na tráve svoje majstrovsvo. Trénerom to "šmýkalo" výborne aj keď tráva je úplne vysušená a v ovzdušie bolo neskutočne horúce. Niektoré z deti prejavili nadšenie a bolo dosť ťažké dostať ich z kopca. Veríme, že s nami strávili pekné popoludnie, ktoré si môžu s nami kedykoľvek  zopakovať.

Text. : Ladislav.Šandor

 

 

 

 

 

 

 

                      

 

6.2017 OCENENIE  SOV PRE  LADISLAVA ŠÁNDORA-PREDSEDU ÚSEKU LYŽOVANIA NA TRÁVE 

09.06.2017 V bratislavskom hoteli NH Gate One sa aj s účasťou ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Plavčana v piatok, 9.júna, uskutočnilo 52. valné zhromaždenia Slovenského olympijského výboru.

V programe rokovania bola aj slávnostná časť oceňovania významných osobností športu.

 

Lyžiarske odvetvie získalo nasledovné štyri ocenenia :

 

Cena Pavla Demitru (za mimoriadny pozitívny prínos k reprezentácii SR v spojení s vynikajúcimi výkonmi): VERONIKA VELEZ-ZUZULOVÁ - Úsek alpských disciplín

 

Cena Matyldy Pálfyovej (udeľuje sa ženám za ich športové výsledky, aktivitu v športe a v olympijskom hnutí): ANNA BLAHUTOVÁ - Úsek alpských disciplín

 

Čestné uznanie SOV (za dlhodobú aktivitu pri šírení olympizmu): LADISLAV ŠANDOR - Úsek lyžovania na tráve

 

Ocenenie Klubu Fair Play SOV za aktívne šírenie a propagáciu fair play : JÁN KUBIŠ - Úsek bežeckého lyžovania

 

Všetkým oceneným srdečne gratulujeme a prajeme veľa pekných športových a životných úspechov a zážitkov!

 

Za všetkých členov nášho úseku mu k tomuto oceneniu gratulujeme a  prajeme aj naďalej veľa síl a odhodlania v jeho práci pre nás všetkých . 

 

 

 

 

6.2017 POZVÁNKA  NA  MEDZINÁRODNÉ FIS  PRETEKY V GRASSKI CENTRE  

 

Pozývame Vás  na medzinárodný pretek pod hlavičkou FIS , ktorý sa uskutoční v Grasski centre  AHOJ pri Piešťanoch počas víkendu 17-18.6.2017 . Veríme , že naši reprezentanti udržia formu a  postavia  sa v konkurencii pretekárov z , CZE,DE,AT,CH,ITA  na  stupne  víťazov . Radi Vás  tu privítajú a  budú sa tešiť na  Vašu podporu . 

 

 

 

 

 

 

5.2017 

Kompletxná prestavba  GRASSKI CENTRA "AHOJ " v Banke  pri Piešťanoch pokračuje vyčistením tréningového kopca od  náletových krovín . Ďalej bola  osadená gumová rohož na prej časti vleku . Veľkou zmenou je  aj nová štartovacia  veža  , ktorá bola  12.5.2017 osadená . Veľká vďaka   patrí všetkým  rodičom, ktorí pomohli k dnešnému stavu nášho Grasski centra "AHOJ". Verím, že  týmito zmenami sa  toto stredisko stáva  zaujímavým aj pre  organizácie  pretekov svetového významu, ktoré tu bývali aj v minulosti ale prebehnuté zmeny dajú týmto podujatiam novú tvár.Ostáva len popriať  nadšencom veľa síl do ďalšej práce  a  reprezentantom nech si túto snahu vážia. Podmienky ako na tréning  tak preteky sú teda na najvyššej úrovni a  tešíme sa  na tohtoročné medzinárodné  FIS  preteky v našom GRASSKI CENTRE  a samozrejme na  výsledky našich zverencov a na to čo nám budúcnosť  ešte prinesie . Pozdravujeme  Vás  mottom Maťa Gavaliera  : Dobrá vôľa všetko zdolá 

 

 

 

 

NOVA ŠTAROVACIA VEŽA

 10.2016

Na jeseň 2016 sme začali s prekládkou vleku v GRASSKI CENTRE  AHOJ v Banke  pri  Piešťanoch . Zjazdovku sme tým nielen rozšírili, ale  aj predĺžili a vyriešili sme aj problém spodnej stanice vleku, ktorá bola  vysoko nad cieľom . Ďakujeme  za pomoc všetkých , ktorí si našli čas a prispeli k tomu, aby sa nám to podarilo . Okrem toho vďaka rodine  Gavalierovej pribudla na Ahoji bunka, ktorá slúži viacerým účelom a aj jej výzdoba pripomína  minulosť, prítomnosť a budúcnosť a  hlavné motto športu ako takého . Zo srdca im za deti aj dospelých ďakujeme . 

                                                
          

Copyright 2017 - 2019 © grasskislovakia