Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?

Novinky

Úvod Novinky

10.09.2017 --- Dňa 5.septembra 2017 sa začali Majstrovstvá sveta v lyžovaní na tráve v rakúskom Kaprune.

V mieste pretekov nás privítalo nevľúdne sychravé počasie.

Po prvom tréningovom dni sa konali v stredu, 6.9.2017, sa za výdatného a trvalého dažďa preteky v SuperG.

V takýchto nepriaznivých podmienkach sa umiestnil naši pretekári Barbara Míková na 6.mieste, Nikol Fričová na 14.mieste a v mužoch Lukáš Ohrádka obsadil 16.miesto.

Druhý deň, 7.9.2017, bol pre  nás prajný a úspešný. Na programe bola Super kombinácia.  Dopoludnia  super obrovský slalom a popoludní slalom.

V silnej konkurencii  JPN, CZE a AUT získala Baša Míková  bronzovú medailu  a začínajúca juniorka Nikol Fričová 10.miesto.

Čo naša úspešná pretekárka, B. Miková,  pokazila v slalome v tretí deň  MS, kedy  bodovala len Nikol Fričová na 8.mieste a Lukáš Ohrádka na 32.mieste, chcela  napraviť v poslednom dni Majstrovstiev sveta.

V sobotu, 9.09.2017, bol  na programe obrovský slalom.  Raňajší tréning bol síce sychravý a za bielej, hustej  hmly.

Celé RD a pretekári sme verili, že počasie sa umúdri a prinesie nám úspech. Nakoniec Barbara Míková v silnej konkurencii získala striebornú medailu

a potvrdila tak víťazstvo v disciplíne o SP,  Nikol Fričová 11.miesto a Lukáš Ohrádka 28.miesto.

Záverečný ceremoniál  MS, ktorým prezidentka FIS komisie lyžovania na tráve p. Heidi Pfister-Bergerová, oficiálne zakončila tohtoročné MS a dala prísľub  rozvoju trávového lyžovania.

- Reprezentačnému družstvu SR v lyžovaní na tráve a hlavne naším pretekárom gratulujeme za krásne výsledky a držíme palce do nasledujúcej sezóny!!! -

01.09.2017 ---- Dňa 31.augusta sme na MSJ v trávnatom lyžovaní súťažili v disciplíne Super-kombinácia a 1.septembra sa išla posledná súťaž, tentokrát v obrovskom slalome.

Napriek tomu, že u nás nemáme primerané lyžiarske trate pre trénovanie tejto disciplíny,  výsledné poradie pretekárov nás príjemne prekvapilo.

Nikol Fričová skončila na  výbornom 5. mieste a Adam Masár, druhým časom v slalome si vybojoval celkové 9. miesto.

V obrovskom slalome Nikol Fričová skončila na 7. mieste a Adam Masár na 13. mieste.

Gratulujeme a všetka česť našim pretekárom, že úspešne zvládli všetky disciplíny na MS juniorov!

- Ďakujeme  za vzornú reprezentáciu Slovenska i SLA. -

30.08.2017 ---- Včera, 29.augusta 2017, sa začali juniorske Majstrovstvá sveta v lyžovaní na tráve v talianskom Saurise.

Vedenie Úseku lyžovania na tráve SLA postavilo slovenskú výpravu s pretekármi Nikolou Fričovou a Adamom Masárom a vedúcim výpravy Ľubomírom Masárom.

Hneď v prvom súťažnom dni, v disciplíne obrovský slalom,  sme získali krásne 6.miesto Nikol Fričovej /16 účastníčok/. Zaradila sa hneď za pretekármi z Japonska, Rakúska a Českej republiky.

V mužoch suverénne zvíťazil  favorit zo susedných Čiech, Martin Barták.  Náš pretekár Adam Masár sa výbornou jazdou v 2.kole dostal na 11. miesto /21 účastníkov/.

Dnes je na programe disciplína slalom, držme palce našim pretekárom!!!

SVETOVÝ POHÁR  MARBACHEGG /SUI / BARBARA  MÍKOVÁ PRIEBEŽNE  PRVÁ !!!!

pre dalsie  foto klikni sem .

Počas víkendu sa uskutočnilo ďaľšie  kolo svetového pohára  dospelých vo švajčiarskom stredisku MARBACHEGG/ SUI/. Tento kopec patrí  k tým náročnejším a o to viac  nás  tešia  úspechy našich lyžiarov na tráve aj v tomto stredisku .

Barbara Míková sa ujala vedenia SP v lyžovaní na tráve.Svetový pohár lyžiarov na tráve sa prehupol do druhej polovice.
Barbara Míková sa vo všetkých doterajších štartoch umiestňovala na duhom až treťom mieste a forma vyvrcholila na pretekoch v lyžiarskom
stredisku Marbachegg SUI, kde Míková zaznamenala dvojité víťazstvo.vyhrala v obrovskom a aj v superobrovskom slalome. Naša juniorská reprezentantka Nikol Fričová, ktorá tento rok zbiera skúsenosti v kategórii dospelých bola v GS siedma a v SC preteky nedokončila.

7.2017  PRVÉ POKUSY  ZIMNÝCH LYŽIAROV Z VRÁTNEJ .

5.7. nás navštíviil v GRASSKI CENTRE  "AHOJ" navštívili  zimní lyžiari zo SKI Academy Vrátna pod vedením trénerky p. Královej, ktorí v rámci  sústredenia na vodnych lyžiach v Piešťanoch a chceli vyskúšať tiež  letné lyžovanie. Na kopci Ahoj sa stretlo 16 detí a 3 tréneri. Pripravili sme pre nich  tréningové lyže. Aj napriek tomu , že všetky deti sú vyborní zimní lyžiari, s obavami a rešpektom sledovali ukážky lyžovania  našich "borcov",  trávarov. Po počiatočnom odmietavom postojií a nesmelých začiatkoch, nakoniec ukázali aj na tráve svoje majstrovsvo. Trénerom to "šmýkalo" výborne aj keď tráva je úplne vysušená a v ovzdušie bolo neskutočne horúce. Niektoré z deti prejavili nadšenie a bolo dosť ťažké dostať ich z kopca. Veríme, že s nami strávili pekné popoludnie, ktoré si môžu s nami kedykoľvek  zopakovať.

Text. : Ladislav.Šandor

6.2017 OCENENIE  SOV PRE  LADISLAVA ŠÁNDORA-PREDSEDU ÚSEKU LYŽOVANIA NA TRÁVE

09.06.2017 V bratislavskom hoteli NH Gate One sa aj s účasťou ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Plavčana v piatok, 9.júna, uskutočnilo 52. valné zhromaždenia Slovenského olympijského výboru.

V programe rokovania bola aj slávnostná časť oceňovania významných osobností športu.

Lyžiarske odvetvie získalo nasledovné štyri ocenenia :

Cena Pavla Demitru (za mimoriadny pozitívny prínos k reprezentácii SR v spojení s vynikajúcimi výkonmi): VERONIKA VELEZ-ZUZULOVÁ - Úsek alpských disciplín

Cena Matyldy Pálfyovej (udeľuje sa ženám za ich športové výsledky, aktivitu v športe a v olympijskom hnutí): ANNA BLAHUTOVÁ - Úsek alpských disciplín

Čestné uznanie SOV (za dlhodobú aktivitu pri šírení olympizmu): LADISLAV ŠANDOR - Úsek lyžovania na tráve

Ocenenie Klubu Fair Play SOV za aktívne šírenie a propagáciu fair play : JÁN KUBIŠ - Úsek bežeckého lyžovania

Všetkým oceneným srdečne gratulujeme a prajeme veľa pekných športových a životných úspechov a zážitkov!

Za všetkých členov nášho úseku mu k tomuto oceneniu gratulujeme a  prajeme aj naďalej veľa síl a odhodlania v jeho práci pre nás všetkých .

6.2017 POZVÁNKA  NA  MEDZINÁRODNÉ FIS  PRETEKY V GRASSKI CENTRE

Pozývame Vás  na medzinárodný pretek pod hlavičkou FIS , ktorý sa uskutoční v Grasski centre  AHOJ pri Piešťanoch počas víkendu 17-18.6.2017 . Veríme , že naši reprezentanti udržia formu a  postavia  sa v konkurencii pretekárov z , CZE,DE,AT,CH,ITA  na  stupne  víťazov . Radi Vás  tu privítajú a  budú sa tešiť na  Vašu podporu .

5.2017

Kompletxná prestavba  GRASSKI CENTRA "AHOJ " v Banke  pri Piešťanoch pokračuje vyčistením tréningového kopca od  náletových krovín . Ďalej bola  osadená gumová rohož na prej časti vleku . Veľkou zmenou je  aj nová štartovacia  veža  , ktorá bola  12.5.2017 osadená . Veľká vďaka   patrí všetkým  rodičom, ktorí pomohli k dnešnému stavu nášho Grasski centra "AHOJ". Verím, že  týmito zmenami sa  toto stredisko stáva  zaujímavým aj pre  organizácie  pretekov svetového významu, ktoré tu bývali aj v minulosti ale prebehnuté zmeny dajú týmto podujatiam novú tvár.Ostáva len popriať  nadšencom veľa síl do ďalšej práce  a  reprezentantom nech si túto snahu vážia. Podmienky ako na tréning  tak preteky sú teda na najvyššej úrovni a  tešíme sa  na tohtoročné medzinárodné  FIS  preteky v našom GRASSKI CENTRE  a samozrejme na  výsledky našich zverencov a na to čo nám budúcnosť  ešte prinesie . Pozdravujeme  Vás  mottom Maťa Gavaliera  : Dobrá vôľa všetko zdolá

NOVA ŠTAROVACIA VEŽA

10.2016

Na jeseň 2016 sme začali s prekládkou vleku v GRASSKI CENTRE  AHOJ v Banke  pri  Piešťanoch . Zjazdovku sme tým nielen rozšírili, ale  aj predĺžili a vyriešili sme aj problém spodnej stanice vleku, ktorá bola  vysoko nad cieľom . Ďakujeme  za pomoc všetkých , ktorí si našli čas a prispeli k tomu, aby sa nám to podarilo . Okrem toho vďaka rodine  Gavalierovej pribudla na Ahoji bunka, ktorá slúži viacerým účelom a aj jej výzdoba pripomína  minulosť, prítomnosť a budúcnosť a  hlavné motto športu ako takého . Zo srdca im za deti aj dospelých ďakujeme .